8.  edycja Trail Kamieńsk odbędzie się 11 lutego

Trwają zapisy do 8. edycji  biegu zimowego „Trail Kamieńsk”, który odbędzie się 11 lutego. Jak co roku zawodnicy zmierzą się na najwyższej górze w centralnej Polsce na dwóch dystansach, na których obowiązują limity uczestników dla 6 km – 150 osób, a dla 30 km – 300. Co roku impreza przyciąga na start kilkuset zawodników z całej Polski. Zapisy trwają na stronie wydarzenia  www.ultrakamiensk.pl

6 km czy 30 km

Zimowy bieg na Górze Kamieńsk to dwie trasy o długości 6 km i 30 km. Start i meta zlokalizowane są na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk. Zawodnicy do pokonania mają m.in. stok narciarski oraz liczne zbiegi i podbiegi, które zlokalizowane są na trasie. Start w imprezie to okazja do sprawdzenia się na ciekawych trasach o sumie przewyższeń odpowiednio +/- 290m dla 6km oraz +/- 890 m dla 30 km.  Dokładne mapy tras dostępne są na stronie zawodów.

Pamiątkowa chusta i wyjątkowy medal

Trail Kamieńsk wyróżnia się spośród innych imprez nie tylko specyfiką tras, ale również oprawą wydarzenia. Tradycyjnie na mecie wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe gliniane medale, zaprojektowane i wykonane przez Warsztat Gancarski Rodziny Konopczyńskich z Bolimowa. Oficjalna premiera tegorocznego medalu jeszcze przed nami, ale już dziś możemy zapewnić, że będzie to wyjątkowa pamiątka na mecie, która wyróżni się na tle innych medali w kolekcji biegaczy – mówi Bartłomiej Sobecki,  dyrektor Trail Kamieńsk. – Uczestnicy dystansu 30 km otrzymają również w pakiecie pamiątkowe wielofunkcyjne chusty, których projekt przedstawia wyposażenie obowiązkowe, które należy zabrać ze sobą na trasę.

Góra Kamieńsk

Sponsorem 8. Trail Kamieńsk została PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK), Spółka z Grupy PGE, która jest również Mecenasem Bełchatowskiego Sportu. Góra Kamieńsk to całoroczny kompleks rekreacyjno-sportowy, stanowiący jedną z największych atrakcji regionu.  Wysoka na niemal 400 m n.p.m. góra została usypana przez zwałowarki Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Dawniej było to zwałowisko zewnętrzne, na którym składowany był nadkład pochodzący z bełchatowskiej kopalni. Sztucznie uformowane, najwyższe wzniesienie w tej części Polski zostało przez PGE GiEK w pełni zrekultywowane poprzez zalesienie oraz zagospodarowanie dla celów całorocznej rekreacji.

Organizatorem 8. Trail Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny. Patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Gminy Kamieńsk oraz Nadleśnictwo Bełchatów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl

Avatar