Biegi Ulicami Sieradza – trwają zapisy na najstarsze biegi w Polsce

Biegi Ulicami Sieradza to jedne z najstarszych biegów w Polsce, w tym roku rozegrana zostanie już ich 63 edycja. To połączenie biegów ulicznych, biegu rodzinnego dla całych pokoleń, rodzinnych gier i zabaw skierowanych do szerokiego grona odbiorców: od juniora do seniora. Bieg odbędzie się zabytkowymi ulicami Sieradza, jednego z najstarszych miast w Polsce, położonego w centralnej części kraju, co stanowi jego atut logistyczny w kwestii przyciągnięcia uczestników z całej Polski. Bieg rodzinny ma charakter rekreacyjno-integracyjny, bez klasyfikacji końcowej, nastawiony na dobrą i rodzinną zabawę. Drugi etap to bieg główny. W tym etapie pojawi się element sportowej rywalizacji na dystansach 5 i 10 km.

Już 23.04.2023r. słynny Sieradzki Rynek stanie się miejscem przyjaznym dla biegaczy!

Zabytkowy Rynek niezmiennie stanie się Sercem biegu i to właśnie tędy przebiegać będzie trasa „63. Biegów Ulicami Sieradza”.

Biegają całe pokolenia: dziadkowie, wnukowie, rodzice i dzieci.

Idealne rozwiązanie dla każdego – małego i dużego, młodego i starszego! W tym roku rozegrane zostaną:

  • Bieg na dystansie 5 kilometrów BORG RUN (atest PZLA),
  • Bieg główny na dystansie 10 kilometrów (atest PZLA),
  • bieg rodzinny SCANFIL KIDS RUN – wielopokoleniowy bieg rodzinny w duchu dobrej zabawy o charakterze rekreacyjno-integracyjnym, bez klasyfikacji końcowej. Najmłodsze dzieci startują pod opieką dorosłych, a starsze mogą zdecydować czy biegną samodzielnie czy razem.
  • pokazy LASER RUN
Avatar