wosp

Policz się z cukrzycą po raz siedemnasty

Bieg „Policz się z cukrzycą” już po raz siedemnasty towarzyszyć będzie Finałowi WOŚP. Zapisy na wydarzenie – zarówno na jego stacjonarną formę, czyli ulicami Warszawy, jak i tzw. bieg wirtualny, w którym 5-kilometrowy dystans pokonywać można w dowolnym miejscu, tradycyjnie wystartowały w Światowym Dniu Cukrzycy. Zgłoszenia do końca stycznia.

Organizacja biegu to wsparcie realizowanego przez WOŚP od 2004 roku Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Środki z pakietów startowych przeznaczane są właśnie na zakup pomp insulinowych, dzięki którym diabetyczki mają szansę na bezpieczną i spokojną ciążę.

W zdrowym ciele zdrowy duch – to najprościej określa ideę naszego biegu, ale sumą naszego biegania jest zakup najnowocześniejszych pomp insulinowych dla kobiet, które mają cukrzycę typu pierwszego i pragną urodzić zdrowe dziecko. Realizacja tego programu udaje nam się rewelacyjnie dzięki temu że… biegamy!mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP.

W zdrowym ciele zdrowy duch – na różne sposoby!

Chętni do udziału w akcji do wyboru mają bieg główny ulicami Warszawy, który odbędzie się 29 stycznia w południe, lub tzw. bieg wirtualny, w przypadku którego to uczestnik wskazuje miejsce i datę (pomiędzy 23 a 29 stycznia) realizacji 5-kilometrowego dystansu. Dodatkowo uczestnicy mogą wybrać formę aktywności, bo choć „Policz się z cukrzycą” to z założenia bieg, to dystans pokonać można na różne sposoby, np. spacerując.

Wystartowały zapisy

Organizacją biegu zajmie się po raz kolejny agencja Sport Evolution.

Cieszymy się, że kolejny rok pobiegniemy razem z WOŚP. Bieg „Policz się z cukrzycą” to fantastyczna okazja, by świętować ten dzień w sposób aktywny. Pozytywna atmosfera, krótki dystans i luźne tempo sprzyjają rozpoczęciu biegowej przygody. Liczymy, że na starcie zobaczymy wielu początkujących biegaczyzapowiada Dariusz Pawelec ze Sport Evolution.

Zapisy na 17. Bieg „Policz się z cukrzycą” rozpoczęły się, zgodnie z tradycją, 14 listopada, czyli w Światowym Dniu Cukrzycy. Na bieg warszawski pakiety można nabywać do 29 stycznia lub wyczerpania miejsc (maksymalnie 5000 osób), na bieg wirtualny – do 30 stycznia włącznie.

Wszyscy uczestnicy w ramach pakietu startowego otrzymują pamiątkową pomarańczową koszulkę, buff i medal, a uczestnicy biegu warszawskiego – dodatkowo numer startowy.

Dlaczego „Policz się z cukrzycą”?

Bieg „Policz się z cukrzycą” to z jednej strony promocja zdrowego i aktywnego trybu życia, z drugiej – zwrócenie uwagi na poważny problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca.Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na cukrzycę choruje ponad 440 milionów ludzi na całym świecie.

Dzięki biegom organizowanym przez WOŚP w latach 2014-2021 zakupionych zostało 195 pomp insulinowych, bieg podczas 30. Finału WOŚP to kolejne 77 pomp.

Głównym sponsorem biegu jest Dawtona – producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych – wspierająca akcję „Policz się z cukrzycą”.

16. Bieg absolutnie rekordowy

Idea warszawskiego biegu na przestrzeni lat spopularyzowała się na tyle, że finałowe biegi odbywają się obecnie także w wielu miejscach w Polsce i za granicą – podczas 16. edycji biegu w aż 28 państwach, m.in. Indiach, Australii, RPA, Stanach Zjednoczonych i Islandii. 30. Finał WOŚP to wirtualna edycja biegu, w której udział wzięło 9270 uczestników z całego świata oraz bieg stacjonarny ulicami Warszawy, w którym pobiegło 4056 osób. Razem pokonali 76 889 kilometrów!

Zapisów na obie formy biegu dokonywać można na platformie SlotMarket.pl.

Avatar