bieg niepodległości

32. Bieg Niepodległości nadchodzi

Już 11 listopada, tradycyjnie o godz. 11:11 wystartuje 32. Bieg Niepodległości. To ostatni w tym roku bieg organizowanej pod hasłem „Zabiegaj o Pamięć” Warszawskiej Triady Biegowej, w której skład wchodzą jeszcze Bieg Konstytucji oraz Bieg Powstania Warszawskiego. Na trzy tygodnie przed imprezą swój udział zadeklarowało już ponad 7000 biegaczy. Dziś organizatorzy prezentują wzór wyjątkowego medalu, który zostanie wręczony uczestnikom na mecie!

Niepowtarzalna atmosfera tego wydarzenia co roku przyciąga do Warszawy tysiące profesjonalistów oraz amatorów biegania z całego kraju. Bieg organizowany jest przez Fundację Maraton Warszawski, Miasto Stołeczne Warszawa i Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Zapisy na wydarzenie wciąż trwają!

Pamiątkowy medal dla każdego

Wolność to synonim niepodległości. Właśnie taką symbolikę niesie ze sobą tegoroczny wzór pamiątkowego medalu dla uczestników 32. Biegu Niepodległości.
Medal ma kształt Polski, nad którą unosi się z majestatycznie rozłożonymi skrzydłami orzeł w koronie. Złoty kolor krążka podkreśla walory estetyczne i znakomicie współgra z całością projektu, a liczne uwypuklenia o geometrycznych kształtach tworzą ciekawą grę światłem. Na awersie i rewersie znajdują się informacje dotyczące daty i miejsca tej wyjątkowej imprezy. Piękny, efektowny medal z pewnością będzie wspaniałą pamiątką dla każdego, kto przekroczy metę tegorocznego biegu. Ty również możesz go mieć, nie zwlekaj i zapisz się już dziś!

Przebieg imprezy

Wielkie bieganie rozpocznie się godz. o 11:11. Podczas zapisów istnieje możliwość zakupu białej bądź czerwonej koszulki. Dzięki temu podczas biegu powstanie wielka biało-czerwona flaga.  Jak co roku, na starcie zostanie odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”. Chwile po nim odbędzie się klasyczny bieg na dystansie 10 kilometrów. Fani nordic walking również nie będą zawiedzeni. Dla nich przewidziany jest dystans 6,5 kilometra. Zmagania odbędą się zaraz po zakończeniu głównego dystansu.

Mila Niepodległości – jedenastego biegamy od małego

32. Bieg Niepodległości w Warszawie to okazja, by zarażać pasją do sportu także młode pokolenie. Z tej okazji odbędzie się Mila Niepodległości, na symbolicznym dystansie 1918 metrów. Zapraszamy dzieci w wieku 10-14 lat do uczestnictwa w wydarzeniu. To jedyna w swoim rodzaju okazja do nauki patriotyzmu, ale i dobrej zabawy w sportowym duchu. Bieg odbędzie się w tym samym miejscu, w którym pobiegną dorośli uczestnicy. Start przewidziano na godzinę 10:00, a więc przed biegiem głównym.

Kibicuj na trasie!

Nie musisz biec, by uczestniczyć w tym sportowym wydarzeniu. Jeśli nie możesz, bądź nie chcesz biegać, nic straconego! Serdecznie zapraszamy na bieg wszystkich kibiców, którzy są ogromnym wsparciem i motywacją dla zawodników. Dopinguj bliskich – rodzinę i przyjaciół. Wasza rola w biegu jest równie ważna.

Bieganie to również pomaganie

32. Bieg Niepodległości to nie tylko okazja, by z przytupem zakończyć sezon biegowy, ale również zrobić coś pożytecznego! Podczas zawodów znajdziecie czerwony namiot Fundacji DKMS. Wolontariusze będą tam czekać na chętnych do niesienia pomocy. Na stanowiskach będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

Odbiór pakietów startowych

Pakiet startowy na nadchodzący 32. Bieg Niepodległości oraz biegi towarzyszące będzie można odebrać w Biurze Zawodów zlokalizowanym w CH Westfield Arkadia przy ul. Jana Pawła II 82 w Warszawie.

Godziny pracy Biura Zawodów:

  • 8-10 listopada 2022 (wtorek-czwartek) – 12:00 – 20:00

Uwaga! W dniu biegu (w godz. 8:00 – 10:00) biuro zawodów będzie czynne wyłącznie dla uczestników spoza Warszawy, którzy wcześniej opłacili swój start.

Więcej szczegółowych informacji: https://biegniepodleglosci.waw.pl/

Zapisy: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Widzimy się 11-stego listopada!

Zachęcamy do dzielenia się w social mediach Waszymi zdjęciami po biegu i oznaczania ich #świętujęnabiegowo. Pamiętajcie, celebrowanie odzyskania niepodległości to wielka radość i warto się nią dzielić z innymi.

Avatar