Bieg przełajowyNordic Walking

IX PARKOWE HERCKLEKOTY

IX PARKOWE HERCKLEKOTY11.2.2023Katowice

Data

11.02.23 (sobota) 1:00pm

Miejsce

Katowice

Katowice, ul. Ogrodowa 35

Other Events

Szczegóły biegu

11 i 12 lutego br., odbędzie się przyprawiająca o szybsze bicie serca walentynkowa impreza… biegowa. W drugi weekend lutego na alejkach Parku Leśnego w Katowicach, czyli w Dolinie Trzech Stawów, będzie można spotkać rozbieganych uczestników biegu IX Parkowe Hercklekoty. Organizatorzy, czyli MK team wraz z Urzędem Miasta Katowice, zapraszają wszystkich zakochanych w bieganiu do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta, Marcina Krupy.

 

W ramach biegu IX Parkowe Hercklekoty zakochani w bieganiu i Nordic Walkingu będą mieli do pokonania dwa dystanse. Do wyboru uczestników trasa 5 i  10 km. Trasa poprowadzi przez urokliwe zakątki Doliny Trzech Stawów, jednego z ulubionych miejsc aktywnych mieszkańców Katowic i nie tylko.

Jak zawsze, organizatorzy pamiętają także o najmłodszych. W ramach biegu IX Parkowe Hercklekoty odbędą się zawody biegowe dla dzieci, które zmierzą się z trasą na dystansie od 50 do 700 metrów. Dzieci, które wystartują w konkurencji „z rywalizacją” będą miały okazję powalczyć o wspaniałe nagrody rzeczowe oraz statuetki. Na podium staną 24 osoby.

W biegach na dystansie 5 i 10 km oraz Nordic Walking na dystansie 5 km, wyróżniać będziemy zwycięzców w kategoriach OPEN. Dodatkowo, na każdym dystansie, na statuetkę oraz nagrodę rzeczową, będą mogli liczyć najszybsi mieszkańcy Katowic. Dużym powodzeniem cieszy się także rywalizacja drużynowa. Na każdym z dystansów wyróżniamy najliczniejsze drużyny, które ukończyły bieg.

Na mecie, na każdego finiszera czekać będzie piękny, odlewany medal, tym razem w kształcie eliksiru miłości – Wprawdzie nie będziemy serwować soku z gumijagód i aby pokonać trasę, przydadzą się sumienne treningi, ale możemy zagwarantować wyjątkowy medal, który z pewnością spodoba się wszystkim zakochanym w bieganiu – mówią organizatorzy.

IX Parkowe Hercklekoty to pierwszy bieg wchodzący w skład cyklu Grand Prix MK team 2023.

Organizatorzy zachęcają do udziału i zbierania biegowych punktów przez cały rok. Po roku sportowych zmagań, organizatorzy zapraszają na uroczystą galę, na której, oprócz dyplomów i nagród, każdy uczestnik będzie mógł poczuć się jak na prawdziwej gali sportu.

Zapisy na bieg oraz szczegóły dotyczące Grand Prix MK team znajdują się na stronie www.mkteamevents.pl

Harmonogram:

11 lutego – 13:00 – 15:00 biegi dla dzieci

12 lutego – 10:00 Bieg na dystansie 10 km

                   12:00 Bieg na dystansie 5 km

                   12:05 Nordic Walking 5 km

Bieg odbędzie się w Parku Leśnym, w Dolinie Trzech Stawów. Biuro zawodów, start i meta zlokalizowane będzie od strony lotniska Muchowiec (Francuska 184).

Strona organizatora – www.mkteamevents.pl

Facebook - www.facebook.com/MKTEAMevents

Wydarzenie na FB - www.facebook.com/events/1162008041374481

Ilość uczestników na mecie