Bieg górskiBieg przełajowy

IX Ultramaraton Magurski - Maraton 42km

IX Ultramaraton Magurski - Maraton 42km05.8.2023Krempna

Data

05.08.23 (sob)

Miejsce

Krempna

Other Events

Szczegóły biegu

Co powiesz na górski maraton w Beskidzie Niskim? Wśród dzikich pagórków, opustoszałych polan, pozostałości starych, dawno nieistniejących osad łemkowskich, gdzie poranne mgły i brak zasięgu dodają nutki tajemniczej niepewności.

Zapraszamy na bieg Magurski Maraton 42km, który odbędzie się w ramach IX edycji wydarzenia biegowego Ultramaraton Magurski. Czekają na Ciebie zapierające dech widoki na beskidzkie doliny i dające w kość podejścia (ze szczególnie zapadającą w pamięć górą Grzywacką) – dystans 42km to 1950m przewyższenia. Dla ochłody przez rozkosznym sierpniowym słońcem część trasy przebiegniesz strumykami oraz pod osłoną lasów. Uważaj, bo oprócz niedźwiedzi czy salamandry plamistej na trasie czyhać będą nasi profesjonalni biegowi fotografowie! Uśmiech i biegniesz dalej!

Dystans Maraton 42km jest biegiem klasyfikowanym do UTMB 20k oraz wchodzi w skład ITRA National League 2023, zapewniając finiszerom 2 pkt. ITRA.

W skład pakietu startowego dla każdej zawodniczki/zawodnika wchodzi:

·       elektroniczny pomiar czasu

·       numer startowy i chip

·       oznaczona trasa biegów

·       bilet wstępu do Magurskiego Parku Narodowego

·       zabezpieczenie medyczne oraz pomoc ratownicza

·       napoje i lekkie posiłki na punktach odżywczych

·       posiłek regeneracyjny po biegu

·       obsługa profesjonalnych fotografów sportowych

·       medal dla wszystkich finiszerów (w obowiązującym limicie czasowym)

·       statuetki dla najlepszych

·       okolicznościowy pamiątkowy gadżet

·       ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas biegu

 

Zapraszamy biegaczy i kibiców do rozkręconego miasteczka Strefy Mety w Krempnej – sercu Magurskiego Parku Narodowego. Czekać na Was będzie sportowa impreza pełna pozytywnych endorfin, prowadzona przez spikera, gdzie przy dźwięku dzwonków i wiwatach będziemy witać kolejnych finiszujących. Na strefie mety zadbamy o atrakcje dla każdego – będziecie mogli odpocząć w strefie relaksu z leżaczkami, spróbować lokalnych przysmaków w strefie gastronomicznej czy poruszać się w strefie sportowej. A dla najmłodszych planujemy przygotujemy dzwonki i bańki mydlane do wspólnego kibicowania oraz dedykowane animacje dla dzieci.

 

Zaplanuj z nami sierpniowy weekend w Beskidzie Niskim!

Dystanse

42km

Ilość uczestników na mecie