Bieg przełajowyNordic Walking

IX Wrocławski Bieg Akademicki

IX Wrocławski Bieg Akademicki21.5.2023Wrocław

Data

21.05.23 (niedziela) 9:00am

Miejsce

Wrocław

Wrocław, Dolnośląskie

Other Events

Szczegóły biegu

Wrocławski Bieg Akademicki to wydarzenie sportowe o charakterze charytatywnym.

Tegoroczna edycja ma na celu zebranie środków finansowych dla podopiecznego, przy jednoczesnym zapewnieniu biegaczom dobrej zabawy. 

Naszą misją jest niesienie pomocy i szerzenie sportu poprzez zrzeszenie biegaczy ze środowiska akademickiego oraz mieszkańców Wrocławia.

W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu Mikołaja. Na co dzień zmaga się on z wieloma chorobami genetycznymi i mutacjami. Każda z chorób jest nieuleczalna. Brak odporności, problemy z krwią, problemy neurologiczne, opóźniony rozwój mowy oraz ruchowy, ataki związane ze spięciami mięśni, utraty przytomności, bezdechy - to wyzwania z jakimi mierzy się każdego dnia. Systematyczna rehabilitacja jest w stanie dać mu szansę na większą samodzielność w przyszłości.

Finał dziewiątej edycji odbędzie się 21 maja 2023 w Parku Grabiszyńskim. Uczestnicy mają do wyboru jeden z trzech dystansów: 2,5; 5 lub 10 km.

W tym roku zainteresowani mogą zmierzyć się także w kategorii Nordic Walking na dystansie 2,5 km. 

Poza trasami biegowymi wydarzenie urozmaica strefa okołoeventowa wypełniona atrakcjami, na której każdy znajdzie coś dla siebie!

Wrocławski Bieg Akademicki jest tworzony przez studentów z Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów działającej przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Dystanse

2,5 km; 5 km; 10 km; dla biegów przełajowych 2,5 km dla kategorii Nordic Walking