Bieg przełajowy

Kresowe Trail #12 - MICHAŁOWO

Kresowe Trail #12 - MICHAŁOWO28.9.2024Michałowo

Data

28.09.24 (sobota) 9:30am

Szczegóły biegu

Gmina Michałowo jest jednym z niezwykłych miejsc na mapie Województwa Podlaskiego, które są znane w całej Polsce. O tutejsze inicjatywy takie jak np. szkoła disco polo przykuwały uwagę mediów z całego kraju.


Michałowo ma bardzo wiele do zaoferowania turystom, którzy szukają niezwykłych miejsc z dala od tłumów. Północna część Gminy to dzikie obszary Puszczy Knyszyńskiej. Okolice Żedni są uważane za bardzo atrakcyjne dla grzybiarzy. Na południu znajduje się zalew Siemianówka, która pozwala na uprawianie sportów wodnych.


Wystartujemy znad malowniczego zalewu w Michałowie. Będzie gdzie się ostudzić, jeśli bieg odbędzie się w upalny dzień. Po starcie przebiegniemy przez centrum miejscowości. Później  wbiegniemy do  Puszczy Knyszyńskiej, gdzie nie zabraknie podbiegów i odcinków, które mogłyby znaleźć się na trasie biegu ultra.


Na rowerowych edycjach Maratonach Kresowych w przeszłości często zdarzało się coś niezwykłego. Na przykład zawodnicy spotykali na trasie bardzo dziwnie wyglądającego osobnika, z włosami po pas i dziwnym stroju. Najbardziej racjonalnym wytłumaczeniem było to, że był to po prostu Duch Puszczy... A co niezwykłego wydarzy się w czasie michałowskiej edycji Kresowe Trail przekonamy się już w lipcu.

Dystanse

8 km 20 km