Bieg przełajowy

Kresowe Trail #8 - SUPRAŚL

Kresowe Trail #8 - SUPRAŚL30.6.2024Supraśl

Data

30.06.24 (niedziela) 9:30am

Miejsce

Supraśl

Other Events

Szczegóły biegu

Wyjątkowy bieg w pięknym Supraślu. Dość łatwy Szpurt i Wertep z kilkoma soczystymi podbiegami i krętymi ścieżkami. Co można powiedzieć więcej? Po prostu trzeba zmierzyć się z tą trasą, aby przeżyć na mecie ogromną satysfakcję.


Gdy już wbiegniecie na finałowe kilometry prowadzące groblą wzdłuż Supraśli odetchniecie z ulgą, że już meta niedaleko. Na horyzoncie będziecie widzieć zarys pięknego, supraskiego monasteru. A może jednak sięgnięcie po ostatnie rezerwy, aby przyspieszyć i powalczyć o podium? Start i meta będą ulokowane przy amfiteatrze w centrum Supraśla. Letni termin biegu powinien dać sposobność skorzystania z plaży i regeneracyjnej kąpieli w supraskim zalewie.


Supraśl należy do elitarnego grona miejscowości uzdrowiskowych i jest prawdziwą perłą Województwa Podlaskiego. Położenie w otoczeniu Puszczy Knyszyńskiej i doliny rzeki Supraśli oferuje wyjątkowy mikroklimat. Tutejsze borowiny są słynne w całej Polsce. Oferta uzdrowiskowa Supraśla systematycznie się powiększa. W roku 2017 został oddany do użytku szpital rehabiltacyjny.


Supraśl ma bardzo bogatą historię, po której pamiątką są wspaniałe zabytki. Najbardziej okazały to prawosławny monaster męski. Niezwykle malowniczy jest Pałac Buchholtzów, w którym mieści się obecnie Liceum Plastyczne. Ponadto warto obejrzeć zabytkowe kościoły, kaplice, domy tkaczy czy Dom Ogrodnika.

Dystanse

8 km 17 km