Bieg przełajowy

MARATON ŻUBRA & Kresowe Trail #10 - NAREWKA

MARATON ŻUBRA & Kresowe Trail #10 - NAREWKA04.8.2024Narewka

Data

04.08.24 (niedziela) 9:00am

Szczegóły biegu

Zapraszamy na Maraton Żubra w legendarnej Puszczy Białowieskiej. Na terenowej trasie poczujecie wszystkimi zmysłami niesamowite jej klimaty. Przebiegniemy skrajem Białowieskiego Parku Narodowego, przez rezerwat Szczekotowo, wśród majestatycznych dębów, po skarpie nad rzeką Narewka, i po ścieżkach. po których wędrują żubry. W Puszczy Białowieskiej żyje 829 tych wspaniałych zwierząt i spotkanie z nimi na trasie nie jest bynajmniej teoretyczne…


Można wybrać także bieg "Wertep" o długości 21 km, czyli o długości półmaratonu lub szybki “Szpurt” na dystansie 8 km, Trasy są całkowicie prowadzone przez Puszczę Białowieską. Przy letniej pogodzie jest w niej znacznie przyjemniej i chłodniej niż na otwartych przestrzeniach. Pod względem sportowym jest to dość łatwy i szybki bieg, bez dużych przewyższeń. Zawodnicy walczący w klasyfikacjach generalnych cyklu Kresowe Trail mają szansę na rekordowe zdobycze punktowe.


W Puszczy Białowieskiej zachowały się ostatnie obszary europejskiego lasu pierwotnego. Żyje też tutaj największa populacja wolnego żubra na świecie. Prawdopodobieństwo spotkania tych majestatycznych zwierząt na trasie jest wysoce prawdopodobne. Nam to się zdarza praktycznie za każdym razem…


Maratonowi Żubra i biegom Kresowe Trail będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje. Oczekiwanie na ceremonię nagradzania najlepszych zawodników umili Wam koncert z muzyką regionalną. 


Gmina Narewka zachwyca ogromną gościnnością i niepowtarzalną atmosferą. Po biegu będą czekać na Was jak zawsze dania regionalne (babka ziemniaczana) i unikalne trofea. Miasteczko zawodów będzie się mieściło tuż przy plaży na rzece Narewka. .

Do Narewki warto przyjechać na dłużej, szczególnie latem. Gmina ma także drugie, niepuszczańskie oblicze związane z zalewem Siemianówka. W sezonie można wypłynąć w rejs wycieczkowymi statkami Mazurskiej Służby Ratowniczej, która w Siemianówce ma swój oddział… Aktywni turyści mogą się wybrać na spływ kajakowy rzeką Narewka.


Do wyboru:

* Maraton Żubra - 42 km

* "Wertep" - 21 km

* "Szpurt" - 8km


Dekoracja w kategoriach wiekowych.


Cykl Kresowe Trail to dwanaście biegów. Na finałowym podsumowanie w postaci klasyfikacji generalnej z nagrodami w kategoriach wiekowych i klasyfikacje drużynowe.

Biegi Kresowe Trail odbywają się razem z rowerowymi Maratonami Kresowymi. Wyścigi rowerowe dla dzieci i dorosłych odbędą się przed Maratonem Żubra i biegami Kresowe Trail

.

Rywalizacja DUAL obejmuje bieg Szpurt 8km wyścig MTB 42 km. Należy zgłosić do biegu Szpurt, oddzielnie do rowerowego Półmaratonu i zaznaczyć DUAL w formularzach rejestracyjnych)


Więcej informacji na www.kresowetrail.pl.

Dystanse

42 km, 21 km, 8 km