Bieg uliczny

XIII Półmaraton Chmielakowy o Puchar Burmistrza Krasnegostawu

XIII Półmaraton Chmielakowy o Puchar Burmistrza Krasnegostawu24.8.2024Krasnystaw

Data

24.08.24 (sobota) 9:00am

Szczegóły biegu

Półmaraton Chmielakowy odbywa się podczas największego święta na lubelszczyźnie jakim są Chmielaki Krasnostawskie. Jest to najstarsze w Polsce święto promujące kulturę piwa. Swoje stoiska wystawia ponad 50 browarów z Polski i zagranicy.

W ciągu trzech dni Krasnystaw odwiedza kilkadziesiąt tysięcy miłośników „złotej pianki” i dobrej zabawy począwszy od znawców poezji, poprzez fanów różnych gatunków muzycznych oraz wielu imprez dla rodzin z dziećmi.

Każdy może wziąć udział bezpłatnie we wszystkich imprezach, występach, koncertach.

W tym roku będziemy gościli na scenie m. in.: Vixen, Smolasty, Ania Dąbrowska, Sara James oraz zespół Dżem.

Piwnemu wydarzeniu towarzyszą również takie cykliczne eventy jak: „Chmielakowy Zlot Weteranów Szos”, piknik paralotniowy „Chmieloty”, Kiermasz Sztuki Ludowej, Gala Kabaretowa oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek a także nasz wyjątkowy „Półmaraton Chmielakowy”.

Krótko mówiąc: każdy znajdzie coś dla siebie.

                                                                                            

24 sierpnia pobiegniemy po raz trzynasty

Trasa Półmaratonu Chmielakowego jest jedną z najładniejszych tras biegowych. Wiedzie przez miasto, drogę miedzy polami, ale też długi około 8 km odcinek trasy przez las. Wszyscy uczestnicy otrzymują pakiet startowy składający się z workoplecaka, pamiątkowej, biegowej koszulki, izotonik, piwo i coś na ząb 🙃🙃 Za metą naszego półmaratonu każdy otrzymuje pamiątkowy medal, którego kształt od zawsze jest symbolem najstarszego w Polsce festiwalu piwnego. Co roku chcemy aby był on unikatowy, wyjątkowy i niepowtarzalny ❤️ Kto był to wie o co chodzi 🙃, kto jeszcze nie był niech tego nie przegapi 🙃

Każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy w skład którego wchodzi pamiątkowa koszulka, worko plecak, izotonic, baton oraz numer startowy z chipem.

Co roku staramy się, aby nasz półmaraton przyciągał ludzi z całego kraju, dlatego też tworzymy oprócz kategorii open i wiekowych  kategorie specjalne dla nauczycieli, przedstawicieli służb mundurowych, samorządowców oraz najlepszych z powiatu krasnostawskiego. Mamy również nagrody dla najstarszych uczestników biegu.

Ustanowiony najlepszy dotychczasowy wyniki półmaratonu został uzyskany w 2018 podczas VII półmaratonu przez Kenijczyka i wynosi on 01;09,38. Za metą naszego półmaratonu na biegaczy oprócz medali i nagród czeka też zimne piwo!

 

W tym roku chcemy zorganizować również biegi dla dzieci. Będzie podział na kategorie wiekowe w zależnosci od ilości zgłoszonych osób.

 

Zapisy ruszyły i już można tego dokonać na stronie www. ultimasport.pl

Serdecznie zapraszamy pragnących odwiedzić Krasnystaw, poznać kulturę piwa w Polsce a także wystartować w naszym wyjątkowym Półmaratonie. 🥰

 

Dystanse

21 km.