Bieg uliczny

Żychlin w Biegu

Żychlin w Biegu11.6.2023Żychlin

Data

11.06.23 (niedziela) 10:00am

Miejsce

Żychlin

Stadion Miejski w Żychlinie

Other Events

Szczegóły biegu

Pierwsi na trasę ruszą uczestnicy biegu głównego na dystansie 10 km. Punktualnie o godz. 10:00 strzał startera rozpocznie ich zmagania. Siedem minut później o zwycięstwo powalczą zawodnicy w biegu towarzyszącym na 5 km. Trasa obu dystansów wiedzie po tej samej pętli. Uczestnicy na krótszym dystansie pokonają trasę jednokrotnie, a uczestnicy 10 km dwukrotnie. Tuż przed startem obu biegów odbędzie wspólna rozgrzewka, którą poprowadzi Sławek Jagnyziak. Znany na Mazowszu instruktor sportów oraz biegania, prezes klubu OCR Bestie Legionowo, wcieli się również w rolę konferansjera.

 

Każdy uczestnik „Żychlin W BIEGU” na mecie otrzyma medal, natomiast najlepsze trójki wśród kobiet i mężczyzn w kategorii OPEN (na obu dystansach) zostaną uhonorowane nagrodami finansowymi w kwotach: 300, 200 i 100 zł oraz pucharami, które otrzymają również zwycięzcy wszystkich kategorii wiekowych. Ceremonię wręczania nagród przewidziano na godzinę 12:30.

Opłata startowa dla „Żychlin W BIEGU” do dnia 15 maja br. wynosi 60 złotych. Później wpisowe wzrasta do 70 złotych i jest to cena obowiązująca do 5 czerwca. Po tym terminie za udział w biegu uczestnicy zapłacą 90 zł. Zapisy prowadzone są drogą elektroniczną (https://www.ztc.pl/wyscigi/lista-startowa-zapisy,5,67.html). Co istotne, do biegu zapisywać się można nawet w dniu wydarzenia, ale wyłącznie w biurze zawodów (w godzinach 8:00-9:00), gdzie płatność odbywa się gotówką.

 

W biegu na dystansie 10 kilometrów mogą startować wózkarze. Do startu dopuszczeni będą zawodnicy korzystający z aktywnych wózków inwalidzkich (tzw. active wheelchair).

Dystanse

10 km - Bieg Główny, 5 km - Bieg Towarzyszący

Ilość uczestników na mecie