swiebodzice

Przedłużone zapisy na Świebodzicką Piątkę&Dychę

Na prośbę uczestników organizatorzy „Świebodzickiej Piątki&Dychy” przedłużają zapisy. Przypomnijmy, że zawody odbędą się w niedzielę 20 listopada, a dla uczestników przygotowano dwa dystanse – 5 km i 10 km. W programie imprezy są również biegi dla dzieci od 2. roku życia.

To już ostatnie dni, w których zainteresowani udziałem w świebodzickim biegu mogą wypełnić formularz zgłoszeniowy. Organizatorzy „Świebodzickiej Piątki&Dychy” przychylili się do próśb osób, które nie zdążyły zapisać się na bieg. Zgłoszenia można dokonać do czwartku 17 listopada. Po tym terminie nie będzie możliwości zapisania się na bieg.

„Świebodzice w biegu”, cykl, w ramach którego odbywa się „Piątka&Dycha”, a wcześniej także „Bieg na 1 Milę” rozgrywany jest na Dolnym Śląsku z inicjatywy Klubu Sportowego GVT i wspierany finansowo przez zaangażowaną w sport Gminę Świebodzice. Przedsięwzięcie ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia wśród dorosłych oraz zaszczepienie u najmłodszych pozytywnych wzorców, związanych z aktywnością fizyczną.

– Świebodzickie zawody to okazja do sprawdzenia się na koniec roku zarówno dla tych, którzy trenują regularnie, jak i dopiero rozpoczynających przygodę z bieganiem. Profil biegu nie jest wymagający, poradzi z nim sobie każdy biegacz, choć małego podbiegu na finiszowych kilometrach nie zabraknie. Trasa prowadzi ulicami: Kopernika, Strzegomską, Środkową, Ciernie, Żeromskiego, Prusa i Młynarską. Start i meta na świebodzickim rynku – mówi Zbigniew Gucwa, dyrektor zawodów.

Zgłoszeń na „Świebodzicką Piątkę&Dychę” można dokonać do czwartku, 17 listopada. W ramach zawodów swoją klasyfikację będą mieć także zawodnicy reprezentujący służby mundurowe.

Specjalne zawody dla dzieci

Tuż przed biegiem dorosłych do rywalizacji  w ramach „Świebodzickiej Piąteczki&Dyszki” staną najmłodsi. Dzieci od 2. roku życia do pokonania będą mieli 50 metrów. Starsze roczniki pobiegną na dystansach: 200 m (rocznik 2018-2019), 300 m (roczniki 2016-2017), 400 m (roczniki 2014-2015), 500 m (roczniki 2012-2013) oraz 700 m (roczniki 2010-2011). Udział dzieci jest darmowy, ale należy dokonać zgłoszenia przez internet.

Najmłodsi na trasę wyruszą ze świebodzickiego rynku w niedzielę 20 listopada o godzinie 10:30. W południe zaś do startu staną dorośli, którzy pobiegną na 5 km i 10 km.

Zapisy na bieg dzieci i dorosłych oraz regulamin wydarzenia jest dostępny pod poniższym linkiem:
https://zapisy.inessport.pl/#gr132

Wszelkie informacje można znaleźć także na stronie wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/904160990972722

Przygotuj się do biegu

W ramach cyklu „Świebodzice w biegu” organizowane są również otwarte treningi dla mieszkańców miasta i gminy. Wspólne ćwiczenia pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów mają zapewnić przygotowania do startu, jak i zachęcić do aktywnego spędzania czasu.

– Do biegania wystarczy ulubiony dres i wygodne obuwie sportowe. To dyscyplina, którą może uprawiać każdy, niezależnie od pory roku oraz budżetu – mówi Zbigniew Gucwa. – Na bezpłatnych treningach lekkoatletycznych, które odbywają się w każdy wtorek o godzinie 17 w Świebodzicach, udowadniamy, że wystarczy zrobić pierwszy krok, by zacząć regularnie trenować. Wystarczy kilka wskazówek od trenera i początki stają się zdecydowanie łatwiejsze.

Zajęcia są ogólnodostępne i może w nich wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i poziomu wytrenowania. Sprawdzian, do którego przygotowują się uczestnicy treningów, zaplanowany jest na niedzielę 20 listopada.

Avatar