TAURON Bieg z Flagą już 2 maja

Już 2 maja na terenie Katowickiego Parku Leśnego odbędzie się „TAURON Bieg z Flagą”. Podczas wydarzenia zaplanowany jest bieg dla dorosłych na dystansie pięciu kilometrów, biegi dla dzieci oraz marsz nordic walking. Udział w biegu i marszu jest bezpłatny, a zapisy odbywają się na stronie www.biegzflaga.pl

– TAURON od lat promuje patriotyzm opierający się na aktywności sportowej. Dlatego zapraszamy do wspólnego świętowania tak miłośników biegania, jak i całe rodziny z dziećmi. Dla uczestników przewidzieliśmy wiele atrakcji w ramach pikniku towarzyszącemu wydarzeniu – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. – Oprócz biegania przygotowujemy masę atrakcji dla tych, którzy nas odwiedzą. Od stref dla dzieci z animacjami, po strefę kulinarną oraz artystyczną – dodaje prezes Szczeszek.

Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, koszulkę biegową (dla dzieci czapeczki), pamiątkowy medal po ukończeniu biegu lub marszu, zestaw gadżetów od TAURON, poczęstunek i wodę na mecie.

Dorośli wystartują o godzinie 16:00, a o godzinie 16:05, rywalizację rozpoczną uczestnicy marszu Nordic walking. Starty biegu dla dzieci zaplanowano w godzinach 14:30–14:55 (w zależności od wieku). W biegach na 200 i 400 m dzieciom mogą towarzyszyć rodzice.

Zawodnicy wystartują w Katowickim Parku Leśnym (od strony ulicy Francuskiej i lotniska Muchowiec, obok parkingu). Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA).

Biuro zawodów będzie wydawać pakiety startowe:

  • Bieg dla dzieci – od godz. 12:00 (rodzice powinni odebrać  pakiety minimum 30 minut przed planowaną godziną startu);
  • Bieg dla dorosłych i marsz Nordic walking – w godzinach 12:00–15:50.

Zapraszamy do zapisywania się, liczba miejsc jest ograniczona!

Organizatorami wydarzenia są Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach oraz Grupa TAURON. 

Avatar