mazovia

Trzy Rekordy Polski podczas Mazovia Track Cup w Piasecznie

Podczas rozegranego w niedzielę 23 października mityngu lekkoatletycznego Mazovia Track Cup, Memoriale Eugeniusza Lokajskiego i Józefa Nojiego w Piasecznie pobite zostały dwa najlepsze wyniki w historii i jeden rekord kraju. Rywalizacja toczyła się na dziewięciu różnych dystansach od 100m do 10000m. 

Przy pięknej jesiennej aurze, w bezwietrznych warunkach, na szybkiej piaseczyńskiej bieżni, rewelacyjnie na dystansie 10 000m zaprezentowały się zwyciężczyni Martyna Krawczyńska. Zawodniczka KS Prefbet-Sonarol poprawiła najlepszy w historii rezultat biegaczek 18 letnich osiągając wynik 36:18.68. Poprzedni należał do Moniki Skuzy i został osiągnięty w 1984 roku w Sopocie. Na drugim miejscu do mety dobiegła Eliza Galińska, która poprawiła już 30 letni najlepszy wynik w historii Polski zawodniczek poniżej 18 roku życia. Zawodniczka UKS Filipides Teresin dotychczasowy rezultat poprawiła o 90 sekund osiągając na mecie 37:10.23.

Organizatorzy wyjaśniają, że wyniki Krawczyńskiej i Galińskiej nie są rekordami Polski, a najlepszymi wynikami w historii, ponieważ na dystansie 10000m rekordy kraju oficjalnie nie są notowane.

Na dystansie 1000m Damian Anders, reprezentujący SRS Kondycja Piaseczno, poprawił swój Rekord Polski Niesłyszących w kategorii juniorów do 16 lat. Nowy rekord wynosi od dziś 2:43:82 i jest o 9 sekund lepszy od dotychczasowego rezultatu (2:52:51).

„Mazovia Track Cup” to cykl imprez lekkoatletycznych skierowanych do amatorów, dzieci i młodzieży, wszystkich miłośników uprawiania aktywności fizycznej, podczas której będą mogli zasmakować prawdziwej rywalizacji sportowej na stadionie lekkoatletycznym. Najbliższe zawody w ramach cyklu rozgrywane będą na wiosnę 2023 roku więcej o wydarzeniu przeczytać można na stronie mazoviatrackcup.pl.

W tym roku Fundacja Action-Life zaprasza jeszcze na Niepodległą Piątkę na PGE Narodowym – Otwarte Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu na 5km, Otwarte Mistrzostwa Polski Drużyn w biegu na 5km, gdzie będzie okazja, na bardzo szybkiej trasie na koronie PGE Narodowego wywalczenia kolejnych rewelacyjnych rezultatów. Więcej informacji i zapisy są dostępna na stronie niepodlegla5.pl

Avatar