Bieg uliczny

Charytatywny bieg w proszkach holi - FUN RUN dla autyzmu

Charytatywny bieg w proszkach holi - FUN RUN dla autyzmu20.4.2024Warszawa

Data

20.04.24 (sobota) 11:00am

Miejsce

Warszawa

Warszawa, Mazowiecki

Other Events

Szczegóły biegu

FUN RUN dla autyzmu 2 - charytatywny bieg w proszkach holi.

Dołącz do kolorowej fali dobra! Zapraszamy na drugą edycję charytatywnego biegu w proszkach holi "FUN RUN dla autyzmu". Spotkajmy się 20 kwietnia 2024 r. w Warszawie, aby wspólnie pokonać 5 km i pokazać, że łączy nas wsparcie, a nie ocenianie!
W ramach miesiąca świadomości spektrum autyzmu, Stowarzyszenie Terapeutów po raz drugi organizuje bieg, który ma na celu edukację i propagowanie zrozumienia w społeczeństwie na temat neuroróżnorodności. Wydarzenie pokazuje, że wsparcie, empatia i akceptacja są kluczowe dla osób z neuroróżnorodnościami, takimi jak ADHD, autyzm czy Asperger, aby mogły funkcjonować w społeczeństwie bez stygmatyzacji. Głównym celem biegu jest zapobieganie społecznemu wykluczeniu osób, które borykają się z życiem w środowisku nie zawsze dostosowanym do ich potrzeb. Dzięki zebranym funduszom z pierwszej edycji, Stowarzyszenie Terapeutów zorganizowało cykliczne grupy wsparcia dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu (w pełni darmowe dla uczestników). Podczas tegorocznej edycji środki pozyskane z otrzymanych darowizn zostaną przekazane na zorganizowanie wyjazdowych turnusów terapeutycznych dla dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu.
W biegu #funrun wyjątkowym elementem są proszki holi - tęczowy pyłek z kukurydzy (w pełni ekologiczny i biodegradowalny), którym zostaną obsypani wszyscy uczestnicy na starcie, mecie oraz co 1 km na trasie biegu. W sumie na biegaczy czeka 5 stacji z różnymi kolorami i z.... brokatem!
Warto również wspomnieć, że "FUN RUN" jest wydarzeniem dla wszystkich, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Dystans można przebiec, przetruchtać lub po prostu przespacerować z całą rodziną. Wystarczy tylko zarejestrować się na wydarzenie, kupić pakiet startowy (koszt od 69 zł dzieci i 89 zł dorośli) i dołączyć do inicjatywy 20 kwietnia na warszawskim Żoliborzu na tyłach Centrum Olimpijskiego. Każdy uczestnik na mecie otrzyma specjalny medal w formie puzzla, który po połączeniu z innymi edycjami tworzy znak nieskończoności - symbol neuroróżnorodności. W "FUN RUN" nie ma znaczenia miejsce czy czas, liczy się uczestnictwo, tolerancja i wspólna radość!
Charytatywny bieg w proszkach holi "FUN RUN dla autyzmu" to nie tylko okazja do spędzenia czasu aktywnie, ale również do budowania społeczności opartej na empatii i zrozumieniu wobec neuroróżnorodności. Dzięki zaangażowaniu nas wszystkich, możemy wspólnie stworzyć przestrzeń, w której każdy czuje się akceptowany i doceniony.
#funrun “Wspieraj - nie oceniaj!”
ZAPISY: https://zapisy.sts-timing.pl/982/
Strona wydarzenia na facebooku : https://www.facebook.com/events/1124529832014739

Dystanse

5 km, po 225 osób w 4 falach: 11:00, 11:15, 12:00, 12:15