Bieg górskiBieg przełajowyBieg ultra

IX Ultramaraton Magurski - Ultra 74km

IX Ultramaraton Magurski - Ultra 74km05.8.2023Krempna

Data

05.08.23 (sobota) 5:00am

Miejsce

Krempna

Other Events

Szczegóły biegu

Wyobraź sobie… 74km biegu dzikimi terenami Beskidu Niskiego, wśród potoków, pagórków, pozostałości dawnych osad... W porannych mgłach unoszących się nad dolinami, z zanikającym zasięgiem telefonu i wśród bezkresnego i wciąż opustoszałego krajobrazu.

Zapraszamy na bieg górski Ultra 74km, odbywający się w ramach IX edycji wydarzenia biegowego Ultramaraton Magurski. Wybierając ten dystans możesz liczyć na epicki wschód słońca na trasie, dające w kość podbiegi (ukochana przez biegaczy góra Grzywacka) i przyjemne zbiegi łąkami. Trasa Ultra to 2650m przewyższenia - jest to dystans kwalifikowany do UTMB 50k i wchodzący w skład ITRA National League 2023 (3 pkt. ITRA). Dzięki zapierającym dech w piersiach widokom oderwiesz się od codzienności, a naturalną ochłodę przed rozkosznym sierpniowym słońcem odnajdziesz w górskich strumieniach i gęstych lasach. Pobiegniesz też słowackim pasmem przygranicznym (z wieżą widokową na Baranim), spotykając na trasie urocze drewniane cerkwie.

W skład pakietu startowego dla każdej zawodniczki/zawodnika wchodzi:

·       elektroniczny pomiar czasu

·       numer startowy i chip

·       oznaczona trasa biegów

·       bilet wstępu do Magurskiego Parku Narodowego

·       zabezpieczenie medyczne oraz pomoc ratownicza

·       napoje i lekkie posiłki na punktach odżywczych

·       posiłek regeneracyjny po biegu

·       obsługa profesjonalnych fotografów sportowych

·       medal dla wszystkich finiszerów (w obowiązującym limicie czasowym)

·       statuetki dla najlepszych

·       okolicznościowy pamiątkowy gadżet

·       ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas biegu

Zapraszamy biegaczy i kibiców do rozkręconego miasteczka Strefy Mety w Krempnej – sercu Magurskiego Parku Narodowego. Czekać na Was będzie sportowa impreza pełna pozytywnych endorfin, prowadzona przez spikera, gdzie przy dźwięku dzwonków i wiwatach będziemy witać kolejnych finiszujących. Na strefie mety zadbamy o atrakcje dla każdego – będziecie mogli odpocząć w strefie relaksu z leżaczkami, spróbować lokalnych przysmaków w strefie gastronomicznej czy poruszać się w strefie sportowej. A dla najmłodszych planujemy przygotujemy dzwonki i bańki mydlane do wspólnego kibicowania oraz dedykowane animacje dla dzieci.

 

Zaplanuj z nami sierpniowy weekend w Beskidzie Niskim!

Dystanse

74km

Ilość uczestników na mecie