Bieg przełajowy

Kresowe Trail #1

Kresowe Trail #114.4.2024Białystok

Data

14.04.24 (niedziela) 9:30am

Miejsce

Białystok

Other Events

Szczegóły biegu

Trzeci sezon Kresowe Trail rozpoczniemy w stolicy Województwa Podlaskiego. Wystartujemy z Górki na Pietraszach. Zamierzamy pokazać Wam fajne ścieżki w Lesie Pietrasze. Nie będzie łatwo, szczególnie na dystansie Wertep. Końcówka biegów to wymagający podbieg pod Górkę.


Do Białegostoku warto przyjechać wcześniej. To miasto, które oferuje mnóstwo atrakcji. To właśnie tu urodził się twórca języka esperanto, Ludwik Zamenhof, na którego cześć wyznaczono Szlak Esperanto i Wielu Kultur, który pokazuje wielobarwność i unikatowość Białegostoku.


W centrum miasta znajduje się wiele kawiarni i restauracji, które serwują znakomite, regionalne produkty. Będąc w Białymstoku warto zobaczyć wyjątkowe murale, których jest już kilkadziesiąt. 

Warto zajrzeć do Pałacu Branickich z barokowym ogrodem, odwiedzić Planty i Rezerwat Zwierzyniec, i przekonać się dlaczego o Białymstoku mówi się, że to zielone płuca Polski.


Przestrzeń miejska zachęca do zrobienia wycieczki jednym z oznakowanych szlaków turystycznych. A jeśli ktoś będzie chciał przedłużyć pobyt, i poznać bliżej niezwykłość Podlasia, to liczne agroturystyki, kameralne pensjonaty i hotele tylko to ułatwią.

Zapraszamy do Białegostoku całe rodziny.

Dystanse

13km, 5km