Bieg przełajowy

Kresowe Trail #9 - WASILKÓW

Kresowe Trail #9 - WASILKÓW14.7.2024Wasilków

Data

14.07.24 (niedziela) 9:30am

Szczegóły biegu

Trasa biegu jest malownicza i urozmaicona. Prowadzi wzdłuż doliny rzeki Supraśl. Będą rozlegle panoramy i piękne widoki. Zawsze na tym odcinku powstają niesamowite zdjęcia. ?

Nie zabraknie kilku solidnych podbiegów i ciekawego odcinka leśnego. Dodatkowe atrakcje zapewni "bagienko łosia", szczególnie jak popada solidnie przed biegiem ?

Wasilków jest jednym z najstarszych miast na Podlasiu. Prawa miejskie i herb otrzymał w 1566 r z rąk króla Zygmunta Augusta. Będąc w Wasilkowie warto zajrzeć do:

* Kościoła Przemienienia Pańskiego, który został wybudowany pod koniec XIX w, w którym znajdują się m.in obrazy – stacje Drogi Krzyżowej, ufundowane przez Franciszka Różańskiego w 1886 r;

* Cerkwi Św. Apostołów Piotra i Pawła, w której znajduje się zabytkowy ikonostas z 1836 r;

*Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej, znajdującej się w Świętej Wodzie - miejscu, które według podań ludowych uzdrowiło wielu ludzi;

*cmentarza żydowskiego z połowy XIX w.

Wasilków znajduje się nad pięknym zalewem, na którym wydzielony jest specjalny teren z plażą. O Wasilkowie często się mówi, że ma niepowtarzalny klimat, a przebywanie tam, jest czystą przyjemnością.

Dystanse

6 km 16km