Bieg na stadionieBieg przełajowy

Lekka Piątka

Lekka Piątka17.9.2023Poznań

Data

17.09.23 (nie)

Miejsce

Poznań

Poznań, Wielkopolskie

Other Events

Szczegóły biegu

"Lekka Piątka" to bieg na 5km rozgrywany w ramach imprezy „1MILA – mityng lekki i atletyczny”. To jedyne takie zawody dla amatorów, na których każdy, niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia, może sprawdzić się na bieżni i poczuć jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym!
Bieg rozpoczyna się okrążeniem stadionu, potem trasa wiedzie po szerokich, zielonych alejkach wokół jeziora Rusałka i kończy się znowu okrążeniem stadionu. Trasa bardzo szybka, osłonięta od wiatru, szeroka - sprzyjająca życiówkom. Trasa atestowana. Impreza pod patronatem PZLA.
Poza biegiem na 5km można wystartować na 1 Milę (1609m), w Sztafetach 4x400m, z kolei najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w bezpłatnych Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m).
Na terenie expo dostępne są liczne, bezpłatne atrakcje dla dzieci, foodtrucki, strefa relaksu, strefa spotkań z ekspertami i gwiazdami sportu.

Dystanse

Lekka Piątka" to bieg na 5km rozgrywany w ramach imprezy „1MILA – mityng lekki i atletyczny”. To jedyne takie zawody dla amatorów, na których każdy, niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia, może sprawdzić się na bieżni i poczuć jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym! Bieg rozpoczyna się okrążeniem stadionu, potem trasa wiedzie po szerokich, zielonych alejkach wokół jeziora Rusałka i kończy się znowu okrążeniem stadionu. Trasa bardzo szybka, osłonięta od wiatru, szeroka - sprzyjająca życiówkom. Trasa atestowana. Impreza pod patronatem PZLA. Poza biegiem na 5km można wystartować na 1 Milę (1609m), w Sztafetach 4x400m, z kolei najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w bezpłatnych Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m). Na terenie expo dostępne są liczne, bezpłatne atrakcje dla dzieci, foodtrucki, strefa relaksu, strefa spotkań z ekspertami i gwiazdami sportu.